Spektakl profilaktyczny

1 października 2021r dzieci z klasy I i III oraz grupa 6-latków wraz z paniami Marzeną Milczewską, Mariolą Tryniszewską oraz Grażyną Malinowską wybrały się do MOK w Zambrowie na spektakl w wykonaniu aktorów z Teatr Króla Profilaktyka Uzależnień - Edukacja z Łodzi.

Na barwną i pełną przygód wyprawę biegiem Wisły zabrał dzieci wesoły smok Henryk, który na co dzień mieszkał w Wielkiej Księdze Baśni i Legend.

Dzięki przedstawieniu dzieci poznały historie:

– O czarodziejskim młynku

– O powstaniu Wisły

– O Bazyliszku

– O toruńskich Katarzynkach

Tematyka spektaklu sprawiła, że dzieci w przystępny sposób utrwaliły i poszerzyły wiedzę o polskich miastach, ich legendach i historii, a także geografii naszego kraju.

Uśmiechnięte buzie uczniów były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w teatrze. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.